Tokat Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü » Hakkımızda
Hakkımızda
Paylaş:  
 

Organize Sanayi Bölgemiz; Tokat İl Özel İdaresi, Tokat Belediye Başkanlığı, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve SS. Tokat OSB Yaptırma Kooperatifi Başkanlığı tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredi desteği ile 27.06.1978 tarihinde kurulmuştur.  S.S Tokat OSB Yaptırma Kooperatifi 19.03.1991 yılında ortaklıktan ayrılmıştır.  Süreç olarak Müteşebbis Teşekkülü eşit oranlarda katılım payı olmak üzere İl Özel İdaresi, Tokat Belediyesi ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temsil edilmiş; Yapı Kullanma İzin Belgesi alan işletmeci sayısı Organize Sanayi Bölgemizdeki sanayi parseli sayısının 2/3’üne ulaştığı için, temsil yetkisi İl Özel İdaresi 3 temsil, Tokat Belediyesi 2 temsil Tokat Ticaret ve Sanayi Odası 2 temsil ve Sanayicilerde 8 temsil olarak son halini almıştır.

Tokat Merkez Organize Sanayi Bölgesi yerleşim alanı olarak kent merkezinin 7 km batısında 1. ve 2. kısım olarak yaklaşık 477,77 hektar olan araziye konumlandırılmıştır. Yaklaşık 64,00 hektarlık alanın 3. kısım OSB olarak açılması planlanmaktadır.

-Bölgemizde 127 parselde Firmalar faaliyette bulunmaktadır. Ancak gayri resmi olarak faaliyet gösteren çok sayıda firma mevcuttur.

-Bölgemizde çalışan kişi sayısı 2018 yılı Aralık ayı itibariyle kayıtlı olarak 3988 kişidir.

-İstihdamın yaklaşık %80’ni Giyim Eşyaları İmalatı yapan tesisler tarafından sağlanmaktadır.

-Bölgemizde Avrupa Birliği Destekli olarak yapılan İş Geliştirme Merkezi’nde yeni iş alanları üzerinde faaliyet gösterecek firmalara destek olmak amacı ile yer ve konu ile ilgili eğitimler verilmektedir.


Paylaş:  


YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Dr. Ozan BALCI

 
 

DUYURULAR

 
 Tüm Duyurular

YERLEŞİM PLANI

 
 

DÖVİZ KURU

ALIŞ
16.6073t
SATIŞ
16.6738t
ALIŞ
17.5735t
SATIŞ
17.6439t